• Profil školy

•          Základná škola s materskou školou v Modrom Kameni je plno-organizovanou štátnou školou, má  jednu triedu materskej školy a deväť tried základnej školy, školský klub detí a školskú jedáleň.

Materská škola poskytuje predprimárne vzdelávanie a základná škola poskytuje    primárne a nižšie stredné vzdelanie deťom od 3 do 16 rokov (po splnenie povinnej 10 – ročnej školskej dochádzky).

Výchovno – vzdelávací proces sa zabezpečuje  v dvoch úplných budovách. Na Poľnej ulici p. č. 540 sa nachádza prízemná budova materskej školy a štyri triedy primárneho vzdelávania. Okrem učební sa v tejto budove v priestoroch základnej školy nachádzajú zborovňa, kabinety, sociálne zariadenia, šatne a samostatná plynová kotolňa. V priestoroch materskej školy Slniečko sa nachádzajú zborovňa, herňa, spálňa, jedáleň, sociálne zariadenia a šatne.

Okolie budovy školy je upravené kvetinovou a drevinovou výsadbou, pravidelne udržiavané kosením trávnika. V tejto časti sú aj preliezačky,  lavičky, hojdačky a pieskovisko pre deti. Okolie školy je esteticky pekne upravené s možnosťou realizácie aktivít žiakov v prírode. V tejto budove je aj fond učebníc pre žiakov primárneho vzdelávania.

Hlavná budova na Lipovom námestí p. č. 296/28 je dvojposchodová.   Súčasťou tejto budovy je telocvičňa, počítačová učebňa, učebňa jazykov, školská knižnica,  učebňa techniky, učebňa na záujmové útvary varenie, pečenia, šitia a trieda pre celodenný výchovný program.   V tejto budove je tiež Školský klub detí Pohoda, ktorý má učebňu a herňu.  Súčasťou školy je novovybudované multifunkčné ihrisko.

Stravovanie je zabezpečené v školskej jedálni. Súčasťou školskej jedálne je kuchyňa, tri skladovacie priestory potravín, kancelária vedúcej školskej jedálne a pracovná miestnosť pre kuchárky.

V budove školy sú ďalej zriadené samostatné miestnosti: zborovňa, kancelária ekonomického úseku, archív, kabinet učebníc, v ktorom sa nachádza priestor s počítačom pre výchovného poradcu, dielňa s požadovaným vybavením pre školníka, miestnosť pre upratovačky, šatne, sociálne zariadenia a samostatná plynová kotolňa.

Vyučovací proces sa realizuje v priestranných a esteticky upravených triedach s modernou IKT.  Počet žiakov školy je 24 v materskej škole a 159 žiakov v základnej škole.

Po  komplexnej rekonštrukcii – vrátane opravy strechy a zateplenia   je materská škola a prvý stupeň základnej školy,  nové multifunkčné ihrisko, prístavba sociálnych zariadení, šatní, kabinetu, skladu pri telocvični a výmena okien v oboch budovách školy.